Web siteniz için bir “ev” ararken ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi göz önünde bulundurursunuz.  Internette yüzlerce farklı hosting planı bulabilirsiniz, nasıl seçeceğinizi öğrenmek için ipuçlarımızı okuyun.

  1. Ne kadar disk ihtiyacınız olduğunu hesaplayın.  Çoğu site en fazla 50 MB alan ihtiyacı duyar. Ama siz çok fazla sayıda image, video veya ses klibi barındıracaksınız daha fazla alana ihtiyacınız olabilir. Mutlaka bir miktarda büyüme payı ekleyin.
  2. Veri transferi ihtiyacınızı belirleyin. İşte size basit bir formül ; Sayfa boyutunuzu (Resimler ve videolar dahil) sayfa görüntülenme sayınızla çarpın.  Eğer aylık anasayfanız  2000 hit alıyorsa ve sayfa boyutu 2 MB ise bu 4 GB veri transferi demektir.
  3. Kaç adet alan adı barındıracağınızı belirleyin. Eğer birden fazla alan adı barındıracaksınız Hosting hizmeti alacağınız firmanın bunu desteklediğinden emin olun.  Çoklu alan adı host etmek bazen yararı olabilir. Mesela tecrübelerim.net ile beraber tecrübelerim.org u host ederseniz, birisi yanlışlıkla tecrübelerim.org a girmeye çalıştığında tecrübelerim.net e yönlenir.
  4. Kodlama dilinizi desteklediğinden emin olun.  Sitenizi ASP, PHP veya PERL ile yazdıysanız o dili destekleyen bir host bulmanız gerekir. Ayrıca eğer .htaccess kullanmanız gerekiyorsa buna izin verdiğinden de emin olun.
  5. Hosting şirketini deneyin!  Sorumlu, güvenilir ve profesyonel bir firmaya ihtiyacınız var. 7/24 destek veren bir yer tercih edin. Ayrıca para iade garantisi harika olur.
  6. Arkadaşlarınızla ve sitelerini host eden tanıdıklarınız ile görüşerek öneriler  alın. Daha sonra tercihlerinizi yapın ve sitenizi yeni evine gönderin.

Güvenilir ve hızlı bir hosting siteniz için en önemli unsurdur. İyice düşünerek karar verin. Tecrubelerim.net , Nethost sunucularında barındırılmaktadır. Tecrubelerim.net ailesi olarak sizlere gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliriz.