Eminim sigara içenlerin en az %98 i bu illetten kurtulmak istiyor ve nasıl yapacağını bilmiyordur. Ve yine eminim sigara içenlerin hepsi hayatında en az bir kere bile olsa sigarayı bırakmıştır. Şimdi sizlerle sigarayı nasıl bıraktığımı ve bu illetten nasıl kurtulduğumu paylaşacağım. Eğer bir kişi bile bu yazı sayesinde sigarayı bırakabilirse kendimi mutlu hissederim.

Öncelikle sigaraya bir bağımlılık gözüyle bakmamız gerekiyor. Sigara içmek bir alışkanlık değildir. Sigara içmediğimiz zaman hissettiğimiz yoksunluk ileri derecede rahatsızlıklara sebep olabilir. Aşırı terleme, asabiyet bunardan sadece bir kaçı. Bana gelince, defalarca sigarayı kendi kendime bırakmayı denedim ama başarılı olamadım. Daha sonra Champix adlı ilaçla tanıştım. İlacın çalışma mantığı çok basit, biz sigaradan nikotin alıyoruz, eğer içmezsek nikotin yoksunluğu oluyor ve vücut reaksiyon gösteriyor. Champix bunu önlüyor, yani vücudunun nikotin istememesini sağlıyor. İlacı 3 ay kullanmanız gerekiyor, ilaca başladıktan 9-14 gün sonra sigarayı bırakıyorsunuz. Sigarayı bıraktıktan sonra hayatınız değişiyor, buna emin olabilirsiniz.

İlacın bir takım yan etkileri olduğu yazıyor fakat açıkcası ben hiçbirini yaşamadım. Çok rahat bir süreç geçirdim ve sigarayı bıraktım. Sadece ilaç tek başına çözüm değil, mutlaka en başta kafanızda bitirmeniz gerekiyor. Bunun için kendinizi şartlandırmalı ve hazırlamalısınız. Sigara nasıl bırakılır ? diye sorduğunuz sorunun sadece bir cevabı bu ilaç, Bununla birlikte birçok yöntem var, gerçeten bırakmaya hazırlasınız lütfen şimdi yapın. Yeni bir hayata başlayın.