Windows 10, yeniliklerle birlikte bir çok sorunu da beraberinde getirdi. Microsoft tarafından sürekli çıkarılan güncellemelerle sorunlar çözülmeye çalışılsa da bazı sorunlar sinir bozucu olabiliyor.

Bu sorunlardan en sık karşılaşılanı Mağaza, Hesap Makinesi vb yerleşik uygulamaların açılmama sorunu. Yayınlanan fix dosyası dahi bir çok bilgisayarda başarılı olamıyor.

Bilgisayarınızda çok fazla uygulama ve dosya kuruluysa ve internet ortamında karşılaştığınız her yöntemi deneyip başarılı olamadıysanız doğru yerdesiniz.

Öncelikle bilgisayarınıza IObit Uninstaller programını kurun. Windows Yöneticisi sekmesi altında yer alan Windows Güncelleme seçeneğini açıp yüklü tüm güncelleştirmeleri kaldırın. (Toplu kaldırma seçeneği de mevcut. Tümünü seçebiliyorsunuz.) Kaldırma işlemi bittikten sora program regedit kaydını tarayacak ve güncelleştirme kalıntılarını bulup silmek için onay isteyecektir. Onayınızı müteakip silme işlemi tamamlanacaktır. Bilgisayarınızı kapatıp tekrar açın. Kısa bir güncelleştirmenin ardından açılan bilgisayarınızda çok büyük ihtimalle sorununuz çözülmüş olacak. Hatalı yüklenen veya sonradan bozulan bir güncelleme dosyası tarafından ortaya çıkan sorun çözülmüş olacaktır.

Sorunsuz günler 🙂